Jedinečný tisk v Plzni

Používáme speciální barevné pigmenty, jako nikdo jiný v kraji! 
Naše tonery jsou to nejlepší dnes dostupné na trhu.

 

Slyšel jsem, že tisknete více barev, jak to funguje?

Používáme unikátní tonery HC (High Chroma) značky Konica Minolta. Ty jsou vyvinuty speciálně pro práci v prostoru sRGB (široké barevné spektrum, které se používá např. v záznamu profesionálních digitálních fotografii). Tím se liší od klasických tiskáren, které pracují pouze ve spektru CMYK (omezené barevné spektrum pro běžný tisk).

Díky těmto revolučním tonerům jsme schopni zákazníkům nabídnout neuvěřitelně živé a hlavně věrné barvy. High Chroma technologie umožňuje tisknout daleko saturovanější barvy, než je tomu u konkurence. Využívá velmi jemný prachový materiál, který barvy dokáže rozzářit i v drobném rastru a působit tak daleko jasněji.

Právě tyto schopnosti předurčují naše tiskárny pro nepřekonatelnou kvalitu v tisk fotografii. Takovou shodu s monitorem a tím, co skutečně vyfotíte, nenabízí žádný jiný stroj od Prahy na západ.

Protože konkurence touto technologií nedisponuje a není na svých strojích schopná ji napodobit, hodí se naše křiklavé barvy pro zhotovování ochraných prvků. A to při ceně, jaká je jinde běžná pro obyčejný, nízkospektrální tisk.

 

Jak jsou na tom tonery s kvalitou a ostrostí tisku?

Kvůli jasnosti barev HC tonery vznikají v unikátním polymerizační procesu, díky kterému jsou jeho částice výrazně jemnější a mají podstatně jednotnější rozvrstvení v rámci tonerové nádoby a následně tisku, než je tomu u jiných.

Díky těmto drobným pravidelným částicím dokáží naše tiskárny dosáhnout bezkonkurenční kvality, nejostřejšího textu a linii. Konvenčí tiskárny takto jemný prach v tonerech nemají (není pro klasický CMYK tisk potřebný) a proto běžně nedosahují takových výsledků.

Navíc, často se stane, že rastr (vzdálenost barevných bodů od sebe) u konkurence je hrubý, záměrně snížený tak, aby šetřil náklady na výrobu. Čím méně bodů na papíru, tím ménší barevné pokrytí papíru a tím více se na tonerech ušetří. Ale také tím horší kvalita! U nás se vám toto nestane. Vždy tiskneme nejjemnějším rastrem (1200 DPI).*

*Pouze v případě specifických zakázek, které nižší rastr vyžadují, ho pro vás samozřejmě snížíme .

 

Co mohu u vás touto technologii potisknout?

Samozřejmostí je u nás tisknout na klasické papíry do gramáže 300 (až 350) do formátu sRA3 (větší formát A3 s rozměry 450 x 320 mm ) či A3+.

Mimo tisk na klasické formáty nabízíme tisk na banner o rozměrech až 330 x 1200 mm!

Tiskárna tak hravě zvládne potisknout i tvrdý, pohlednicový papír. Stejně tak díky své technologii a nízké teplotě nemá problém s poloprůsvitným papírem, tzv. pauzákem, který se na jiných strojích vlivem teploty může krabatět a vlnit.

Pokud chcete speciální papíry nebo máte zajímavý projekt, v naší provozovně vám rádi poradíme u našich vzorníků vhodný materiál.

 

Potřebuji přesné spasování obou stran, jaká je vaše tolerance?

Jako jediní v Plzni nabízíme i soutisk na vaše vlastní papíry! Soutisk znamená, že umístění objektu na přední straně odpovídá přesně umístění objektu na straně zadní.

Soutisk je jednou z našich specialit, ve kterém vynikáme před naší konkurenci. Tiskneme pro mladé grafiky, designery, knihaře a ilustrátory a vyrábíme tiskoviny, u kterých je přesnost ELEMENTÁRNÍ!

Proto jsme také na začátku roku 2014 absolvovaly školení a získali certifikaci na optimalizaci tisku právě na strojích Konica Minolta! Tyto stroje a tedy i jejich přesnost jsou vždy pod dohledem odborníka, který je pravidelně kontroluje.

Na přání tak zajistíme nejen tisk, ale dokonce v případě potřeby oboustranný soutisk na vlastní papír. To nabízíme jako jediní v Plzni. Náš stroj je přesný jako profesionální velké stroje v ofsetových tiskárnách (na velké náklady časopisů a knih). Za tímto si stojíme a tak v případě, že přesný soutisk potřebujete, ručíme přesnost 0,5 mm!

Jaké papíry vybírat pro co nejpřesnější soutisk a nejlepší výsledek se do zvíte buďto u nás na pobočce v Plzni na adrese Americká 17, nebo na ZDE

 

Mám logo v Pantone barvách, jaká je jejich reprodukce?

Právě díky širokému spektru, které dokážeme díky těmto tonerům tisknout, umíme vytisknout i daleko širší spektrum tzv. přímých barev. Tyto do té doby nebylo v klasickém digitálním tisku možné reprodukovat a při ofsetu navíc vznikaly další náklady spojené s přídáním dalších (přímých) barev ke klasické CMYK paletě.

Naše tiskárna oproti tomu je schopná soutiskem svých tonerů tak vytvořit přesně definované Pantone v čistých barvách bez navýšení nákladů oproti klasickému tisku!

Právě za tuto schopnost, mít věrné barvy se vzorníky Pantone, získala jako jedna z mála firma Konica Minolta oprávnění a certifikaci.

 

Pro konkrétní vzorník Pantone (solid coated) a příklady navštivte naší provozovnu na Americké 17, Plzeň

 

Skvělé barvy bez olejového dokončení 

Některé firmy pro oživení svých tiskovin používají přetištení olejovou emulzí. To ve výsledku sice zvýrazní některé barvy a často před nepozorným zákazníkem skryje nedokonalé barevné přechody, ale znemožní to popisovatelnost materiálu.

 

Naše tonery, které vycházi z pokročilé technologie Konica Minolta’s Simitri® HD umí nejen naprosto dokonalé přechody barev a sytější barvy bez této olejové emulze, ale také vám umožní vytvořit dopisní papíry, obálky a další tiskoviny, které si zachovávají vlastnosti popisovatelného papíru.

 

Díky tomu můžete využít výhody našich tonerů opravdu na jakýkoliv produkt a nemusíte se tak omezovat v grafice ani tisku fotografiích.

 

 

ECO-Friendly

O tomto se moc nedočtete a mnoho lidí to ani nenapadne. Při práci v tiskárně ale vzniká velké množství odpadu a topná tělesa v tiskárně často dosahují vysokých teplot, aby mohli bezpečně fixovat barvu. S tím jsou spojené i zvýšené emise skleníkového plynu – oxidu uhličitého. Záleží nám na našem prostředí a tak děláme všechno, aby naše ekologická stopa byla pokud možno zanedbatelná!

Naše tiskárna právě díky podstatně jemnějším prachovým částicím v toneru potřebuje k zafixování barvy do papíru i podstatně nižších teplot. To znamená menší spotřebu a méně CO2 emisí. Tím naše stroje oproti ostatním zásadně šetří energií, potřebnou k provoz. Jemnější částice také znamenají méně zbytkového odpadu v tonerech.

Protože nám však na ekologii opravdu záleží, třídíme nejen veškerý odpad, to v našem oboru práce s papírem považujeme za samozřejmost. Navíc máme v tomto směru navázanou spolupráci s firmou Konica Minolta. Zajistili jsme pro náš provoz speciální službu, která má za účel svoz a recyklaci použitých tonerových nádob, které by jinak často mohli končit v přírodě na skládce.